TOSBİ'DE SATRANÇ COŞKUSU

Tire Organize Sanayi Bölgesi (TOSBİ) sponsorluğunda KT&G Konferans Salonunda 2009-2010-2011 Doğumlu çocuklar için Satranç Turnuvası, 2012-2013 doğumlu çocuklar için de Satranç Şenliği düzenlendi. Düzenlenen turnuvaya 7,8 ve 9 yaş gurubundan 77 sporcu, 5 ve 6 yaş gurubundan ise 51 sporcu katıldı. Çocuklar salonda satranç oynarken aileleri de kapı önünde heyecanla çocuklarını bekledi. Program sonunda dereceye giren sporculara ödül verildi. 7,8 ve 9 yaş gurubunun birincisi Yunus Emre Günebakan olurken ikinci Yiğitcan Takımcı, üçüncü ise Sudenaz Katırcı oldu.

Düzenlenen turnuva ve şenlik ile ilgili konuşan Türkiye Satranç Federasyonu Tire İlçe Temsilcisi Egemen Bökü, yaptığı açıklamada şöyle konuştu;

"TOSBİ yetkililerinden tarafımıza Satranç için Tire de ne yapabiliriz sorusuyla yola çıkarak bu güzel etkinliğin startını verdik ve başarılı bir şekilde turnuvamızı gerçekleştirdik. Başta TOSBİ Bölge Müdürü Galip Bey, TOSBİ Bölge Müdür Yardımcısı Gülcan Hanım ve TOSBİ Satın Alma Sorumlusu Nezih Bey olmak üzere tüm TOSBi yetkililerine satranç sporuna verdikleri destek ve bizi en güzel şekilde ağırladıkları için çok teşekkür ederim."

GALİP KILINÇ: “GÖZLERİNİZDEN ÖPÜYORUM”

Turnuva sonunda düzenlenen ödül töreninde konuşan TOSBİ Müdürü Galip Kılınç ise yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

“Organize Sanayi Bölgesi olarak bölgemizde sadece Sanayi Tesisleri kurmayı düşünmüyoruz. Onun dışında Tire’nin sosyal yaşamına dokunacak etkinliklerde de bulunmayı düşünüyoruz. Bunlarda da birinci amacımız çocuklarımızın gelişmesi Tire koşullarında kendilerine bu tür etkinlikleri bulabilmesi. Biz de Organize Sanayi Bölgesi olarak buna ne kadar katkı koyarsak o kadar mutlu olacağız. Sevgili çocuklar sizlere bakınca geleceği görüyor umutlanıyorum. Sizler aslında çok iyi bir iş yapıyorsunuz. Çok iyi bir beyin sporuna bu küçük yaşlarda başlayarak kendi geleceğinizi belirliyorsunuz. Satranç bir matematik işidir. Matematikte her alanda doğru düşüncenin temelidir satranç.

Sevgili çocuklar; Hepinizi tebrik ediyorum. Bu yılki yarışmada belki istediğiniz dereceyi almamış olabilirsiniz ama gelecek yıllarda eminim birbirinizi katlayarak geçeceksiniz. Biz de sizden aldığımız bu şevkle bir sonraki yılın yarışmasını ve etkinliğini çok daha renkli yapacağız. Şimdiden çok çalışın. Kendinizi hazırlayın. Bu vesileyle başta bizim çalışanlarımız olmak üzere Sayın Gülcan Carlı ve Nezih Uslu’nun önderliğinde bu programı hazırladılar. Benim bir katkım olmadı ve federasyon İzmir Temsilcisi ve İzmir'den gelen hakem misafirlerimize emeği olan herkese teşekkür ediyorum”


Benzer İÇERİKLER